Başkanın Mesajı

Başkanın MesajıSayın Omuz Dirsek Cerrahisi Derneği Üyeleri;

 

Türk Omuz ve Dirsek Cerrahisi Derneği’nin yeni yönetim kurulu 27.4.2019 tarihinde yapılan seçimde değerli oylarınız ile oluşmuştur.Yeni dernek başkanı olarak hem şahsım hem de yönetim kurulundaki diğer arkadaşlarım adına sizlere teşekkürlerimi sunuyorum. İki yıllık bu yeni dönemde önceki dönemlerden gelen çalışma geleneğini yükseltmek amacındayız. Derneğimizin tüm üyelerinin faaliyetlerimizde daha etkin ve katılımcı bir rol üstlenebilmesi amacıyla çalışma komitelerimiz kurulacak ve bu komitelere sadece yönetim kurulundan değil dernek üyelerinden de katılım sağlanacaktır. Derneğimizin bilimsel alanda etkinliğini arttırması amacıyla hem klinik hem de deneysel çalışma grupları oluşturulacak ve bu grupların iki yıllık süre içinde en az bir yayın çıkarmaları sağlanacaktır. Önceki dönemlerden gelen geleneksel artroskopi/artroplasti kadavra kursları, kapalı toplantı ve gezici eğitim bursu programının yanısıra dirsek kadavra kursu, düzenli canlı cerrahi kursu ve bölgesel toplantı organizasyonları hedeflerimiz arasındadır. Bu dönemde omuzun temelleri konulu kitabımızı uluslararası formatta çıkarmayı amaçlıyoruz. Ek olarak bir E bülten organizasyonu ile üyeler arasında tartışma platformu oluşturulması ve iletişimin arttırılması hedeflenmektedir. Uluslararası ilişkilerin güçlendirilmesi ve 2020/2022 milli kongrelerinin konuk ülke konsepti ile gerçekleştirilmesi için çalışmalar devam etmektedir.

Bu amaçlara ulaşabilmek için nitelikli insan gücüne ihtiyaç vardır. O nedenle tüm üyelerimizden omuz ve dirsek cerrahisi ile ilgilenen meslektaşlarını derneğimize katılmak için yönlendirmelerini bekliyoruz. Tüm dernek üyelerimizi Avrupa omuz ve dirsek cerrahisi derneğine (SECEC/ESSSE) üye olmaya ve buradaki komitelerde etkin görev almaya çağırıyoruz . Üyelik başvurusu için gerekli kriterler kolaylaştırılmıştır. Başvuru formu ve şartlar SECEC internet sayfasında bulunabileceği gibi sitemizin internet sayfasından da yayınlanacaktır.

Üye sayımızın arttırılması ve Avrupada etkin rol almamız ile  Türk Omuz ve Dirsek Cerrahisini dünya sıralamasında üst noktalara taşımak mümkün olabilecektir. Destekleriniz için şimdiden hepinize çok teşekkür eder saygı ve selamlarımı sunarım.

Prof.Dr.Mustafa Özkan

ODCD başkanı